Укрзалізниця разом з ЄБА обговорила питання уніфікації тарифів для порожнього пробігу вантажних вагонів

30 липня 2018, 15:05

Керівники Укрзалізниці разом із представниками Європейської Бізнес Асоціації обговорили питання уніфікації тарифів для порожнього пробігу вантажних вагонів. На даний момент вартість перевезення порожніх вагонів відрізняється залежно від класу вантажів, що, на думку фахівців Укрзалізниці, не має жодного економічного обґрунтування. У ході дискусії в головному офісі товариства компанії члени ЄБА надали свої зауваження та розрахунки щодо уніфікації тарифів для порожнього пробігу вантажних вагонів.

В. о. голови правління публічного товариства Євген Кравцов запевнив, що Укрзалізниця розгляне аргументацію учасників ринку. Також було обговорено зміни в порядку нарахування вартості користування вагонами власності ПАТ «Укрзалізниця». «За дорученням Уряду ми запровадили прозорі механізми формування ринкової вартості вагона Укрзалізниці. Тут ми намагаємось рухатися планово та поетапно, у діалозі з вантажовласниками. Разом з тим після здійснених заходів з дерегуляції вагонної складової відзначаємо, що вагон Укрзалізниці все одно залишається дешевшим від вагонів інших власників», — розповів Євген Кравцов. Тому Укрзалізниця продовжуватиме вдосконалювати модель тарифної політики в галузі.

Крім того, керівник Укрзалізниці відзначив, що процес дерегуляції супроводжується активним нарощуванням парку у відповідності до потреб ринку. Є всі підстави очікувати, що збалансоване насичення вагонного парку внаслідок дерегуляції відбудеться в останньому кварталі поточного року. «Всі кошти, отримані від індексації тарифів до останньої копійки йдуть на капітальні інвестиції, — запевнив Євген Кравцов. — Ми також визначили три основні пріоритетні напрямки розвитку тяги: закупівля нової техніки, модернізація існуючої та залучення коштів приватних інвесторів у сферу оновлення тягового рухомого складу».

Програма зближення тарифних класів та уніфікації тарифів для порожнього пробігу має на меті зменшити збитковість перевезень позакласних (соціальних) вантажів і порожніх вагонів, загалом забезпечити економічну обґрунтованість тарифів відповідно до зростання цін та усунути перехресне субсидування під час перевезення різних видів вантажів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?