Укрзалізниця розширює обмеження щодо ввезення порожніх іновагонів для підтримки вітчизняних перевізників

19 червня 2020, 13:58

Укрзалізниця розширює список типів вантажних вагонів іноземних власників, на в’їзд яких у країну в порожньому стані введена заборона. Про застосування відповідних змін з 21 червня проінформувала на своєму офіційному телеграм-каналі філія «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця».

«Із 21 червня 2020 р. Укрзалізниця вводить конвенційну заборону на в’їзд приватних порожніх вагонів приналежності інших держав на адресу будь-яких отримувачів», — йдеться у повідомленні.

Як дізнався кореспондент «Медіацентру «Магістраль» у Департаменті комерційної роботи АТ «Укрзалізниця», введення заборони спричинене перенасиченням в Україні парку вантажних вагонів і є засобом боротьби з профіцитом. При цьому навантажені вагони інших держав можуть без обмежень заходити в Україну, а також вивозити вантажі вітчизняних виробників. Для експортних відправлень можна залучати порожні вагони українських власників, зокрема і приналежності АТ «Укрзалізниця».

Планується, що конвенція діятиме, доки обсяги перевезень в Україні не підуть вгору і не знадобиться додатковий порожній рухомий склад з інших держав.

Україна не вперше вводить подібну заборону. З осені 2019 р. діє конвенція на в’їзд порожніх піввагонів. Нині ж список розширений на інші основні типи рухомого складу, зокрема зерновози, цементовози і криті вагони.

Головним постачальником рухомого складу для здійснення перевезень на просторі з шириною колії 1520 мм є Російська Федерація, в якій також спостерігається профіцит парку.

До речі, заходи із заборони на завезення порожніх вагонів з інших держав застосовувалися в Казахстані. Відповідне рішення Казахстанської залізниці набрало чинності 5 січня 2020 р.

 


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?