Укрзалізниця увійшла до шорт-листа найкращих проєктів року з державних закупівель у найпрестижнішому європейському конкурсі

01 липня 2020, 10:40

Укрзалізниця увійшла до шорт-листа найкращих проєктів року з державних закупівель у найпрестижнішому європейському конкурсі CIPS Excellence in Procurement Awards Британського дипломованого інституту постачання та управління поставками (CIPS) із проєктом трансформації закупівель пального на базі категорійного менеджменту.

Велике конкурсне журі, що складалося з провідних британських та європейських експертів, відзначило успішну трансформацію найвитратнішої категорії закупівель Укрзалізниці (понад $ 300 млн на рік) за найкращими професійними стандартами.

У межах проєкту із закупівлі дизельного пального з серпня 2019 р. застарілі методи закупівель компанії трансформувались відповідно до еталонних стандартів CIPS Corporate Excellence, у результаті чого конкуренція зросла з трьох—чотирьох до 8—12 учасників на тендер, маржа постачальників постійно знижувалась, а Укрзалізниця вже дев’ять місяців поспіль закуповує пальне за ціною нижче рівня гуртового ринку. За весь період трансформації компанія вже заощадила $ 7,9 млн і має на меті досягти економії понад $ 11 млн протягом календарного 2020 р.

«Реформування системи закупівель Укрзалізниці — один із пріоритетів нашої роботи. За короткий термін нам уже вдалося досягнути певних результатів, які відзначають наші міжнародні партнери. Попереду ще багато роботи, і я впевнений, що в нашій компанії буде вибудований сучасний, прозорий процес закупівель за найкращими світовими зразками», — наголосив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Фінал конкурсу пройде 16 вересня, коли проєкт Укрзалізниці змагатиметься з шістьма іншими від таких відомих державних установ, як Home Office, Ministry of Defence та NHS. Йдеться про проєкти Міністерства внутрішніх справ Великобританії із закупівель для створення центру утримання нелегальних мігрантів у Гатвіку та договірного розміщення, Міністерства оборони цієї ж країни із закупівель для виправлення проблем інформаційної мережі та проєкт із закупівель NHS England та NHS Improvement для застосування нової концепції в середовищі державних закупівель, що підтримують ліквідацію гепатиту С.

«Сам факт участі у конкурсі — це досягнення команд спеціалістів Департаментів планування та категорійного менеджменту, а також колективу філії «Центр забезпечення виробництва». Ця робота почалась ще у 2018 р. з першими контрактами з формульним ціноутворенням, але до остаточного успіху нас чекає ще дуже багато роботи», — додав директор з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергій Довгаленко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця очікує на отримання корпоративної сертифікації CIPS.

 


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?