Укрзалізниця веде переговори з інвесторами щодо створення логістичного термінала в Ковелі, – Євген Кравцов

19 квітня 2018, 13:29

ПАТ «Укрзалізниця» спільно з Мінінфраструктури та європейськими фондами проводить переговори щодо залучення інвестицій у створення великого логістичного термінала в Ковелі Волинської області. Зокрема, планується відновлення 65 км євроколії та будівництво вантажного термінала. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, виступаючи під час ІІІ Українського інфраструктурного форуму’18, який проходить 19 квітня в Києві.

«Менеджмент Укрзалізниці усвідомлює важливість розвитку міжнародної логістики для компанії та для України в цілому. Саме тому в цьому напрямку рухаємося двома шляхами: традиційним – беремо участь у міжнародних транспортних організаціях – та розвиваємо додаткові інструменти, які дозволять створити переваги на ринку міжнародних перевезень», – повідомив Євген Кравцов.

За його словами, наразі компанія опрацьовує можливість створення термінальних комплексів: «Одне з перших перспективних місць для цього – залізничний вузол у Ковелі, який знаходиться за 65 км від кордону з Польщею. Це один із найпотужніших залізничних вузлів Західної України, унікальною перевагою якого є діюча так звана вузька залізнична колія, що пов’язує Україну з Євросоюзом. Як показує досвід, там є всі передумови для створення потужного логістичного центру. Про це ж свідчить і великий інтерес інвесторів до проекту».

Щодо традиційних інструментів розвитку транзитного потенціалу Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив, що на початку травня завершується остаточна процедура вступу компанії до ТМТМ (Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту): «Нарешті ми станемо повноправним учасником цього маршруту, який на сьогодні є основним шляхом з Азії до Європи для нас. Це дозволить нам проводити скоординовану тарифну політику, на високому рівні представляти Україну на ринку міжнародних транспортних послуг і пропонувати клієнтам зручні й конкурентні маршрути доставки вантажів». Крім того, зауважив Євген Кравцов, Укрзалізниця є одним із ключових учасників транспортного коридору Південь—Захід, що з’єднує Європу з Іраном через Чорне море.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?