Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучає фінансування з міжнародного ринку капіталу на $ 500 млн під 8,25 % річних, — Євген Кравцов

02 липня 2019, 17:34

Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучає фінансування з міжнародного ринку капіталу через випуск єврооблігацій на $ 500 млн з кінцевим терміном погашення до 2024 р. з дохідністю 8,25 % річних. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниці вдалося залучити кошти на довгостроковий термін, до 2024 р., без жодних державних гарантій та застав. За результатами прайсингу ставка дохідності за єврооблігаціями становила 8,25 % річних. Це більш ніж на 1,5 % нижче за поточний купон випуску, який відбувся у 2013 р. Рекордні за багатьма показниками результати 2018 р., сприятливі ринкові умови та ефективні реформи дали змогу успішно вийти на міжнародні ринки капіталу. Разом із цим завдяки успішному розміщенню платіжне навантаження на Укрзалізницю найближчими роками буде зменшено. Це допоможе компанії успішно розвиватись.

Керівник Укрзалізниці також повідомив, що road show топ-менеджменту компанії, що передувало випуску цінних паперів, тривало впродовж чотирьох днів. За результатами проведених в рамках road show зустрічей і переговорів понад 175 інвесторів із Великої Британії, континентальної Європи, США та Азії висловили свою зацікавленість і надали пропозиції щодо придбання цінних паперів. Попит на придбання єврооблігацій у 5 разів перевищив пропозицію компанії та сягнув $ 2,5 млрд.

«Учасники міжнародного фінансового ринку детально аналізують показники діяльності потенційного позичальника та його середовища, без популізму та лише на реальних цифрах, і такий інтерес кваліфікованих інвесторів — це саме яскравий показник впевненості у надійності та стабільності Укрзалізниці у довгостроковій перспективі», — наголосив Євген Кравцов.

За його словами, купон за бондами є найнижчим з 2011 р. серед квазі-суверенних позичальників з України. Це відкриває дорогу іншим державним компаніям до міжнародних фінансових ринків.

Нагадаємо, що дебютний випуск єврооблігацій на $ 500 млн Укрзалізниця розмістила в травні 2013 р.. Єврооблігації Укрзалізниці разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку були включені до периметра реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $ 17,5 млрд. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019—2021 рр.: 60 % мають бути оплачені у 2019 р., 20 % — у 2020 р. та 20 % — у 2021 р.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?