Укрзалізниця з початку року вже зекономила на закупівлях понад 180 млн грн

18 червня 2020, 15:58

Укрзалізниця з початку 2020 р. зекономила на закупівлях понад 180 млн грн. Крім того, у кожному тендері товариства в середньому брали участь 2,8 компанії, що вище показника 2019 р. та середнього показника по Україні. Про це повідомив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За його словами, найбільша сума зекономлених коштів припадає на договори за рамковою угодою на закупівлю нафтопродуктів, а найбільший відсоток економії — на закупівлі товарів медичного призначення.

«Нещодавно Укрзалізниця втілила в життя унікальний для України механізм — уклала рамкову угоду, побудовану на застосуванні котирувань Platts, з 12 постачальниками дизельного пального, які долучилися до тендерного процесу. Результат не змусив чекати: за низкою відборів економія становила майже 80 млн грн», — наголосив керівник компанії.

Крім того, при проведенні торгів на закупівлю медичних товарів філією «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» переможець торгів запропонував кінцеву ціну на 68 % нижче орієнтовної ціни закупівлі.

Варто також зазначити, що суттєва додаткова економія в окремих категоріях витрат полягає в аналізі ринкових цін з метою формування справедливої очікуваної вартості. Зокрема, на централізованій закупівлі металопродукції попередні бюджетні ціни було скориговано на 9,8 % (або на 24,7 млн грн) ще до оголошення процедур, і майже всі тендери пройшли успішно.

Нагадаємо, що Укрзалізниця вдосконалила моніторинг наявних ресурсів, балансу законтрактованих залишків та актуальних цін на ринку.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?