Укрзалізниця запропонує на відкритих аукціонах майно в оренду, його списання та послугу перевезення у власних вагонах

06 лютого 2018, 17:02

ПАТ «Укрзалізниця» планує вийти на відкриті аукціони для отримання додаткових доходів компанії. Про це в.о. голови правління товариства Євген Кравцов повідомив 6 лютого під час прес-конференції щодо реформи держпродажів в Українському кризовому медіацентрі.

У прес-конференції також взяли участь перший заступник міністра Мінекономрозвитку Максим Нефьодов, виконавчий директор Transparency  International Україна Ярослав Юрчишин та керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев.

За словами Євгена Кравцова, напрямки діяльності товариства, за якими компанія планує вийти на відкриті майданчики продажів,  стосуються управління майном- необоротними активами та надання послуги перевезень у власних вагонах Укрзалізниці. «Укрзалізниця – один із найбільших власників рухомого і нерухомого майна серед державних і приватних підприємств в Україні. У процесі корпоратизації ми не проводили операції, що стосуються розпорядження майном. Затверджений урядом порядок розпорядження майном товариства дозволяє здійснювати операції з продажу, оренди та списання майна, обов’язково через систему ProZorro.Продажі. Від продажу і списання майна у цьому та наступному році Укрзалізниця планує отримати 2 млрд грн», – повідомив Євген Кравцов.

За його словами, серед об’єктів, які найпершими підлягатимуть списанню, близько 10 тис. вагонів (переважно вантажних), що є привабливим та легким для реалізації.  

Наступний напрямок – це надання в оренду вокзальних та інших площ, що дозволить покращити комфорт пасажирів. «Раніше від надання майна в оренду ми отримували близько 100 млн грн, але завдяки більш прозорим процедурам плануємо збільшити надходження в рази, як свідчить досвід Укрпошти, що використовує систему ProZorro.Продажі», – зауважив Євген Кравцов.

  Він також розповів про плани компанії отримати додаткові кошти від реалізації металобрухту і вторинної сировини, як мастило, гума. «Це має спонукати інших учасників ринку виходити на відкритий майданчик», – зазначив Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці також розповів про запровадження пілотного проекту з надання послуги перевезення у власних вагонах для отримання аналізу і даних від ринку про реальну ціну – це публічний аукціон через систему ПроЗорро.Продажі та акредитовані майданчики. 

«Цей проект є революційним. До сьогодні не існувало прозорого механізму визначення вартості за користування вагонами. Для нас важливо визначити ринкову вартість відкрито, зібрати інформацію від ринку. Завдяки впровадженню дерегуляції вагонної складової тарифу та індексним способом визначення вартості вагонів шляхом публічного аукціону плануємо додатково отримати за рік до 4 млрд грн. Завдяки пілотному проекту розраховуємо визначити механізм ринкової вартості вагонів відносно попиту у конкретний період та кількості вагонів у лотах. На початковому етапі плануємо виставляти на аукціон 5-10%  парку», – зазначив Євген Кравцов.

 Перший заступник міністра Мінекономрозвитку зазначив, що попри усталену думку, що лідерами інновацій можуть бути приватні, а не державні компанії, Укрзалізниця демонструє нові стандарти роботи. «Укрзалізниця вперше виставлятиме вагони для клієнтів через публічний аукціон. Це досить складний процес: комусь потрібно небагато вагонів, але терміново, комусь велика кількість, різні умови. Якщо за рахунок внутрішніх резервів компанія здатна суттєво збільшити капітальні інвестиції у оновлення рухомого складу – це приклад того, коли зміни в компанії  можуть дати відчутні та вимірювані результати», – підкреслив  Максим Нефьодов.

Укрзалізниця в аспекті прозорості вирішила продемонструвати бізнесу варіанти використання публічних майданчиків», –  зазначив Максим Нефьодов.

 Довідка:

У листопаді 2017 року прийнята Постанова КМУ №1054 «Про затвердження Порядку розпорядження майном ПАТ «Укрзалізниця, що  передбачає  публічний  і ринковий механізм розпорядження майном.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?