Укрзалізниця продовжує системний діалог із бізнесом щодо побудови моделі тарифної політики в галузі. У рамках цього діалогу головний перевізник країни запропонував бізнесу дати свої розрахунки базового тарифу на вантажні перевезення. Про це йшлося під час останньої зустрічі з представниками підприємств ГМК України, що відбулася в головному офісі Укрзалізниці в Києві.

«Наша мета — запровадити ефективну та якісну систему тарифоутворення на певну перспективу, хоча б на три-п’ять років, яка буде максимально об’єктивною та не прив’язаною до поточної діяльності компанії», — пояснив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. «У питанні тарифної політики ми пропонуємо виходити з об’єктивних чинників, зокрема базуватися на тих коштах, які необхідні для відновлення всієї залізничної інфраструктури впродовж усього терміну експлуатації тягового рухомого складу, колії, інших основних засобів», — зазначив керівник товариства.

У ході дискусії відзначалося, що всім учасникам перевізного процесу сьогодні варто враховувати історичну зношеність інфраструктури й тягового рухомого складу Укрзалізниці. Як наслідок, підкреслювали представники Укрзалізниці, лише собівартості перевезень сьогодні недостатньо, щоб будувати нову інфраструктуру та оновлювати парк тяги. Товариству необхідні кошти для відновлення основних засобів: тягового рухомого складу, залізничного полотна — впродовж усього терміну його нормативної експлуатації. Це саме те рішення, яке дасть змогу Укрзалізниці задовольняти потреби бізнесу в послугах з перевезення.

У свою чергу виважені, обґрунтовані, а головне, стабільні правила гри на ринку перевезень дозволять вантажовласникам якісно планувати та організовувати свою роботу. Тому компаніям, у цьому випадку представникам гірничо-металургійного комплексу, а також асоціації «Укрметалургпром», було запропоновано розрахувати й подати свій рівень тарифу, який, на їхню думку, дасть можливість Укрзалізниці нормально й безперебійно функціонувати хоча б у середньостроковій перспективі.

Коментуючи цей важливий крок у дискусії навколо тарифів на перевезення залізничним транспортом, Євген Кравцов зауважив: «Ми готові розглянути аргументацію учасників ринку, побачити їхні розрахунки, запропонувати свої цифри та оперативно виробити з бізнесом узгоджену позицію щодо тарифоутворення в галузі».