Уряд запланував оновлення рухомого складу

16 червня 2020, 12:37

Програма дій Уряду, затверджена 12 червня та опублікована на сайті Кабінету Міністрів України, в частині залізничних перевезень передбачає оновлення парку АТ «Укрзалізниця» 205 електровозами, 40 тепловозами, 500 пасажирськими вагонами та 10 швидкісними електропоїздами. Терміни, а також джерела фінансування придбання рухомого складу в документі не зазначені.

Програма дій також передбачає розвиток і модернізацію об’єктів залізничної інфраструктури; залучення місцевих бюджетів до забезпечення суспільно важливих пасажирських перевезень «шляхом їх переведення на контрактне замовлення».

Йдеться і про подальше проведення реформи АТ «Укрзалізниця» з метою формування вертикально інтегрованих структур за видами діяльності. Крім того, передбачена «лібералізація ринку залізничних перевезень на основі рівноправного доступу до залізничної інфраструктури та справедливої конкуренції між перевізниками», а також «утворення та забезпечення діяльності державного колегіального органу, який здійснює регулювання у сфері транспорту».

Для зменшення корупційних ризиків під час формування ціни і вартості перевезень залізничним транспортом намічене «удосконалення системи тарифоутворення».

Один із головних очікуваних результатів впровадження програми — «задоволення у повному обсязі потреби пасажирів та вантажовідправників в якісних залізничних перевезеннях».

У транспортній галузі програма дій Уряду також передбачає реалізацію у 2020 р. майже 400 проєктів щодо автомобільних шляхів у межах «Великого будівництва», а також встановлення щонайменше 50 автоматичних систем габаритно-вагового контролю вантажівок для захисту доріг від руйнування.

Нагадаємо, АТ «Укрзалізниця» запросило виробників вантажних магістральних електровозів до участі у відборі на введення до шорт-листа (англ. short list — «короткий список») потенційних постачальників. Передбачається придбання 205 нових локомотивів протягом 2021—2025 рр.. Про результати подання заявок від потенційних партнерів поки не повідомляється.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?