Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! В Миколаєві вшанували пам’ять колишнього стрільця Херсонського загону воєнізованої охорони, бійця АТО Ігоря Маркваса

24 липня на території стрілецької команди станції Миколаїв виробничого підрозділу «Херсонський загін воєнізованої охорони» відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому в зоні АТО 12.02.2015 р. стрільцю Ігорю Йосиповичу Марквасу.

Свій трудовий шлях Ігор Марквас розпочав у 2002 р. стрільцем стрілецької команди станції Снігурівка Херсонського загону відомчої воєнізованої охорони. У 2013 р. був переведений стрільцем стрілецької команди станції Миколаїв (1 група) Херсонського загону відомчої воєнізованої охорони.

У серпні 2014 р. його було мобілізовано до лав Збройних сил України. Командир взводу 79-ї окремої аеромобільної бригади старший лейтенант Ігор Йосипович Марквас 12 лютого 2015 р. під час танкового обстрілу в районі міста Дебальцеве, поблизу села Логвинове, прикриваючи відхід своїх побратимів, героїчно загинув.

Указом Президента України № 76/2016 від 1 березня 2016 р. Ігоря Маркваса нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

На пам’ятний захід запросили рідних героя — дружину, доньку і матір. Вшанувати пам’ять колеги прийшов весь особовий склад стрілецької команди станції Миколаїв.

 Меморіальну дошку герою виготовлено власними силами та встановлено з ініціативи начальника стрілецької команди М. А. Помелуйка та особового складу команди.

Пам’ять Ігоря Маркваса  вшановано і у м. Снігурівці Миколаївської обл., де він проживав з сім’єю, а також його прізвище викарбовано на плитах меморіалу, відкритого на території моторвагонного депо Одеса-Застава І на пам’ять про працівників Одеської магістралі, які загинули за свободу і незалежність України.