В Одеському регіоні розмірковують над збільшенням контейнерних потоків залізничним транспортом

11 вересня 2018, 10:25

Створення найбільш сприятливих та вигідних умов для руху контейнерних потоків на залізничному транспорті повинно бути одним з пріоритетних завдань для українського бізнесу. Така ключова думка звучала від учасників XII Міжнародного «Чорноморського контейнерного саміту-2018», що відбувся в Одесі у вересні.

Цьогоріч участь у заході взяли майже 200 представників і керівників бізнесу та держструктур із семи країн. Серед делегатів — представники регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» — в. о. начальника служби комерційної роботи та маркетингу Валентин Ращик та начальник виробничого підрозділу «Дирекція з організації взаємодії портів та припортових станцій» Андрій Киман.

Як зазначили учасники саміту, контейнерні перевезення в Чорноморсько-Азовському регіоні демонструють стабільне зростання. Зокрема, за підсумками 2017 р. загальний контейнерообіг в українських портах (без трансшипмента) зріс на 6,4 %, а в першому півріччі 2018 р. — на 17,3 %.

При цьому контейнерні перевезення залізничним транспортом посідають значне місце в логістичному ланцюзі й постійно ведуться перемовини з приводу покращення умов процесу перевезень. Так, на даний момент зі станцій регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» курсують контейнерні поїзди до Білорусі та країн ЄС, зокрема й до країн Прибалтики. Втім, учасники саміту виявили зацікавленість в освоєнні транзитних контейнерних потоків через українські порти до країн Скандинавії та розвитку інших залізничних напрямків всередину Європи.

Ще вісім контейнерних поїздів призначаються на станції всередині країни. Тільки за перше півріччя поточного року ці перевезення становили майже чверть загального обсягу перевезень контейнерів через морські порти України, що порівняно з аналогічним періодом минулого року більше на 60 %, або майже 12,5 тис. контейнерів.

Фахівці портової галузі відзначили позитивним моментом організацію з боку ПАТ «Укрзалізниця» маршрутизації, завдяки чому надано пріоритет зерновим перевезенням. Проте портовики сподіваються на аналогічні заходи щодо контейнерних перевезень, про що зараз ведуться перемовини із залізничниками.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?