Вартість електрифікації Потоки—Золотнишине склала 204 млн грн, а загалом з початку року Укрзалізниця інвестувала в розвиток основних фондів майже 8,5 млрд грн, — Євген Кравцов

06 вересня 2018, 14:04

Усі роботи з електрифікації дільниці Потоки—Золотнишине Укрзалізниця виконала за власні кошти. Їх вартість становила понад 204 млн грн. Загалом за вісім місяців 2018 р. Укрзалізниця інвестувала майже 8,5 млрд грн у розвиток своїх основних фондів. Про це під час відкриття дільниці повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. 

За словами керівника Укрзалізниці, загалом з початку року компанія інвестувала в модернізацію інфраструктури, придбання та ремонт рухомого складу майже на 4 млрд грн більше, ніж отримала на спеціальний інвестиційний рахунок від останньої індексації тарифів. «Нагадаю, ми взяли перед ринком зобов’язання спрямовувати кошти від останньої індексації тарифів на 15 % на окремий рахунок. Свого зобов’язання дотримуємось неухильно, надходження здійснюються щодня, за наперед створеним алгоритмом. Видатки скеровуємо на оновлення вагонів та тягового рухомого складу для вантажного руху. І сьогодні на ці цілі вже спрямовано на 4 млрд грн більше, ніж одержано від минулорічної індексації», — пояснив Євген Кравцов.

Як повідомив керівник Укрзалізниці, з січня до липня поточного року Укрзалізниця спрямувала понад 500 млн грн на закупівлю рухомого складу, понад 2,2 млрд грн — на придбання матеріалів для виготовлення, модернізації та капітального ремонту вантажних вагонів; майже 1,8 млрд грн — на модернізацію, капітальний ремонт тягового рухомого складу; майже 2,8 млрд грн — на матеріали верхньої будови колії та понад 1,1 млрд — на закупівлю локомотивів GE.

Водночас, відзначив Євген Кравцов, зростання індексу цін виробників промислової продукції значно випереджає ціни на перевезення вантажів залізничним транспортом. «Індекс цін виробників промислової продукції за сім місяців 2018 р. порівняно з аналогічним періодом минулого року продемонстрував ріст на 17,7 %, а за деякими видами продукції — до 40 %. Особливо стрімке зростання цін спостерігається на продукцію ГМК, вироблену в Україні для внутрішніх потреб. При тому що аналогічний показник залізничних перевезень зріс лише на 13,6 %», — додав він.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?