З початку 2019 р. електропоїзди потерпали від рук вандалів, крадіїв, графітчиків понад 50 разів. Збитки, які нанесли галузі їх дії, обліковуються сотнями тисяч гривень.

За словами заступника начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень АТ «Укрзалізниця» Сергія Храпатого, про всі випадки несанкціонованого втручання залізничники повідомляють в органи поліції. Але за останні п’ять років було лише одне (!) резонансне розслідування, коли спіймані в межах станції Київ-Пасажирський графітчики потрапили під слідство та були покарані. В інших випадках справи не розслідуються. Подекуди поліція взагалі не прибуває на виклик.

Несанкціоновані втручання в роботу залізничного транспорту й далі носитимуть масовий характер і загрожуватимуть безпеці залізничників та пасажирів, принаймні доки не буде вжито низку заходів. А саме: вирішення питання з супроводженням електропоїздів правоохоронцями, охороною станцій, обов’язковим виїздом працівників поліції за викликом на місце події, а також розслідування всіх без винятку випадків вандалізму, крадіжок та розмалювань. Запобіганню проблеми, в свою чергу, могла б посприяти жорстка система штрафів з обов’язковим розголосом у засобах масової інформації.