За 5 років керівництву Укрзалізниці вдалося стабілізувати фінансову ситуацію в компанії, — експертна оцінка

27 серпня 2019, 14:18

Менеджменту Укрзалізниці за останні 5 років вдалося стабілізувати фінансовий стан компанії, а також вивести її в прибуток. Таку думку висловили більшість експертів, яких опитав ЦТС.

Як йдеться у статті «Питання на мільярд: що з фінансами Укрзалізниці?», у 2015 р. Укрзалізниця перебувала в технічному дефолті. А сьогоднішній фінансовий стан Укрзалізниці аналітики оцінюють як стабільний.

Компанія демонструє стабільне зростання виручки, має помірний рівень боргового навантаження: на кінець 2018 р. співвідношення чистого боргу до EBITDA становило 2 рази. «Такі показники дають можливість Укрзалізниці добрати з ринку ще приблизно $ 1 млрд боргового ресурсу», — резюмує керівник ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр.

Загалом за підсумками 2018 р. прибуток компанії становив 200 млн грн, а загальний дохід порівняно з 2014 р. зріс майже вдвічі — до 83,4 млрд грн. Також експерти зазначають, що за 5 років Укрзалізниці вдалося на 72 % (+28 млрд грн) наростити доходи від вантажних перевезень, причому в умовах, коли вантажна база щорічно скорочувалася.

Крім цього, на початку липня цього року Укрзалізницею були випущені облігації терміном на п’ять років під 8,25 % річних, що більш ніж на 1,5 % нижче, ніж купон існуючого випуску. Понад 175 інвесторів з Великої Британії, континентальної Європи, США та Азії представили свої пропозиції про придбання цінних паперів. Отже, запит у 5 разів перевищив пропозицію компанії й досяг $ 2,5 млрд.

Розміщення виявилося настільки успішним, що рейтингове агентство Standard & Poor’s (S&P) підвищило кредитний рейтинг компанії з «ССС+» до «B-» з прогнозом стабільний (поточний максимальний рівень кредитного рейтингу, обмежений рівнем суверенного рейтингу України).

Про це та інше читайте тут.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?