За перший квартал 2020 р. Південна залізниця отримала лише 14,5 % за перевезення пасажирів пільгових категорій

15 травня 2020, 12:40

Упродовж трьох місяців 2020 р. регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 2 млн 21,7 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за яких повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади, на суму 18011,9 тис. грн.

Сума отриманої у 2020 р. компенсації становить 2612,8 тис. грн (зокрема 329,1 тис. грн — погашення заборгованості з компенсації минулого року), або лише 14,5 % від суми наданих за перший квартал 2020 р. послуг.

Понад 50 % збитків відшкодовується у Чернігівській, Кіровоградській та Донецькій областях (з урахуванням погашення заборгованості за минулорічні перевезення пільговиків).

Понад третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Сумської області.

Лише 19 % збитків відшкодовуються за здійснені пільгові перевезення у приміському сполученні у Полтавській області.

Складною залишається ситуація з відшкодуванням збитків у Харківській області, в межах якої за перший квартал перевезено майже 78 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій загалом по магістралі на 11 млн 103,5 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, становила лише 771,2 тис. грн, тобто менше 7 %.

Зовсім не відшкодовуються збитки у Луганській області.

Неповне відшкодування Південній залізниці її фактичних витрат на перевезення у приміському сполученні пільгових категорій громадян дедалі важчим тягарем лягає на філію, обмежує її нагальну, життєво важливу потребу в оновленні рухомого складу та залізничної інфраструктури, ускладнює поліпшення якості обслуговування пасажирів, збільшення кількості пропонованих нею послуг тощо.

Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» вкотре закликає органи місцевої влади вишукати можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян. Вирішити це питання може кожний орган місцевої влади, підписавши договір із регіональною філією на перевезення своїх мешканців пільгових категорій регіону та сумлінно виділяти з місцевих бюджетів кошти за надані послуги Південною залізницею.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?