За наступні три—п’ять років Укрзалізниця оновлюватиме принаймні 200—300 вагонів щороку. За умови державної підтримки більшість парку пасажирських вагонів реально оновити за п’ять—сім років. Про це повідомив голова правління компанії Євген Кравцов в інтерв’ю «Сегодня».

Коментуючи швидкість і перспективи оновлення парку пасажирських вагонів Укрзалізниці, Євген Кравцов розповів: «В загальному парку майже 3 тис. вагонів, постійно використовуються приблизно 2 тис. Так, 100—150 вагонів — це велика кількість, але має бути ще більше. За наступні три—п’ять років ми оновлюватимемо принаймні 200—300 вагонів на рік. Якщо ми зможемо мобілізувати державну підтримку, цільову програму, то це цілком можливо. За таких умов за п’ять—сім років ми зможемо оновити більшу частину вагонів Укрзалізниці».

Керівник Укрзалізниці повідомив, що на 2019 р. планується поставити на рейки понад 100 пасажирських вагонів: «Із них 64 будуть капітально відремонтовані, ще 46 вагонів ми отримаємо за контрактом, який уклали з Крюківським вагонобудівним заводом. Для наочності, за два роки ми матимемо 12 повних нових поїздів. Це велика кількість. Також до кінця року Укрзалізниця презентує новий стандарт пасажирських вагонів: зручніших, якісніших та сучасніших. Наразі цей процес проходить випробування та технічні процедури».

Акцентуючи увагу на якісних характеристиках вагонів нового стандарту, Євген Кравцов додав: «Йдеться про такі глобальні речі, як нові візки безколискової конструкції, які ми закуповуємо для нових вагонів. Кажучи дуже просто, вони набагато зручніші в процесі експлуатації та забезпечують набагато вищі показники плавності ходу, відповідно подорож пасажира стає комфортнішою. І до простих речей, як наявність розеток, їх кількість, розташування, індивідуальне освітлення, опалення, кондиціювання та вентиляція».

Голова правління Укрзалізниці також підбив підсумки попереднього року роботи в пасажирському секторі: «Торік ми розпочали велику програму оновлення пасажирських вагонів. Укрзалізниця поставила на рейки 118 вагонів. Це рекорд за останні 10 років».

З повною версією інтерв’ю голови правління АТ «Укрзалізниці» Євгена Кравцова для «Сегодня» можна ознайомитися на сайті segodnya.ua.