Днями міжнародний союз залізниць (МСЗ) опублікував річний звіт про події на залізницях в Європі.

Згідно з дослідженням, залізничний транспорт є найбезпечнішим видом транспорту, який постійно поліпшує показники безпеки.  Так, у 2012—2017 рр. кількість аварій, так само як і пригод зі смертельними наслідками, зменшилася майже на 20 %. У 2017 р. відбулося 1785 серйозних подій, що на 3 % менше порівняно з 2016 р. і несуттєво гірше, ніж у 2015 р., коли було зафіксовано найменшу кількість аварій (1780).

Несанкціоноване втручання  стало причиною 51 % всіх інцидентів на залізничній інфраструктурі, 24 % їх загальної кількості відбулося на переїздах, 5 % нещасних випадків пов'язано з травмуванням людей на платформах і падінням з них або з поїзда, а 16 % подій були обумовлені технічними або організаційними збоями чи сталися через помилки персоналу, тобто людський фактор. Решта 4 % були спричинені зовнішніми умовами (погода, екологія тощо).

База даних МСЗ з безпеки ведеться з 2001 р. й охоплює 24 країн-членів в Європі та на Близькому Сході  Ця база акумулює дані щодо порушень у сфері безпеки з аналізом і класифікацією причин, обставин і наслідків аварій, що передбачені європейськими правилами.