Сьогодні, 20 лютого 2019 р., зафіксоване незаконне втручання сторонніх осіб у роботу транспорту на вузькоколійній залізниці Антонівка—Зарічне, що на Рівненщині. О 7.40 під час руху пасажирського поїзда № 6391 сполученням Антонівка—Зарічне на 22 км перегону Володимирець—Біла машиніст локомотива помітив несподівану перешкоду та застосував екстрене гальмування. На заваді руху поїзда стали три пікетні стовпчики, які зловмисники встановили між рейками на відстані 100 м один від одного.

Уважність та оперативні дії машиніста, виявлені в нестандартній ситуації, запобігли непередбачуваним наслідкам, до яких могли призвести протиправні дії сторонніх осіб. Після усунення сторонніх предметів із залізничної колії поїзд продовжив рух за маршрутом та прибув на станцію Біла зі затримкою на 36 хв.

Львівська залізниця наголошує, що будь-яке втручання в роботу залізничного транспорту, порушення правил безпеки можуть призвести до трагічних наслідків, зашкодити життю та здоров’ю людей, і закликає місцевих мешканців, усіх пасажирів вузькоколійної залізниці бути максимально уважними під час поїздок, терміново повідомляти залізничникам чи правоохоронцям про будь-які підозрілі дії сторонніх осіб поблизу залізниці, проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо особливостей функціонування вузькоколійки та недопущення жодних втручань у її роботу, адже відновлення будь-яких елементів і систем на цьому об’єкті є надзвичайно складною, витратною й тривалою роботою.

До слова, утримання вузькоколійки Антонівка—Зарічне у 2018 р. завдало збитків Львівській залізниці на суму понад 19 млн грн. Попри це, магістраль докладає всі наявні зусилля та засоби для забезпечення руху на цій вузькоколійці, тоді як дії зловмисників суттєво погіршують ситуацію щодо гарантування безпеки руху, адже залізниця не має змоги залучати кошти на відновлювальні роботи на цьому об’єкті.